Rzetelne monitorowanie parkingów i infrastruktury drogowej

Powodzenie inwestycji w parkingu podziemnym często jest mocno uzależnione od subiektywnego poczucia bezpieczeństwa jego użytkowników, co zazwyczaj wprost odzwierciedla frekwencja. Dlatego monitoring parkingu jest naprawdę istotny.

Ochrona parkingu

Ochrona parkingu, a więc wizyjny system dozorowy GEUTEBRÜCK, skonstruowany w oparciu o indywidualnie dobraną koncepcję bezpieczeństwa, stanowi jednocześnie ochronę i środek odstraszający wraz z niezbędnymi funkcjami dokumentującymi. Daje poczucie pewności klientom oraz właścicielowi obiektu.

Najwyższa jakość obrazu

Dzięki technologii XWDR nasze megapikselowe kamery o wysokiej rozdzielczości dostarczają szczegółowy obraz o równomiernej ekspozycji. Oznacza to doskonały przegląd wszystkich istotnych detali w każdej chwili.

Skuteczne zarządzanie

Sterowanie szlabanami, kasa fiskalna, system interkomu, czujki ruchu, gazu i dymu – do dozoru wizyjnego możliwe jest dołączenie wszystkich systemów technicznych, które dostarczają ważne informacje o stanie bezpieczeństwa.

Automatyzacja dozoru

Zintegrowana funkcja kontroli czasu w systemie wizyjnym zapewnia automatyczne dostosowanie trybu pracy w zależności od warunków otoczenia w ciągu dnia, nocy czy w weekendy. Bez względu na to, czy parking wypełniony jest po brzegi czy zajęte są jedynie niektóre miejsca, zawsze pozostanie w pełni bezpieczny.

Monitoring wjazdu i wyjazdu

Gdy pojazd wjeżdża na parking, zawiązuje się umowa z klientem, kończąca się po wyjeździe. Dowód, jakim można posłużyć się w razie konieczności, stanowi nagranie wizyjne z obu zdarzeń kontrolowanych przez układ szlabanów lub wizyjną detekcję ruchu.

Warunki oświetleniowe przy wjeździe i wyjeździe z parkingu mogą zmieniać się w szerokim zakresie. W zależności od usytuowania pasów ruchu światło reflektorów lub światło słoneczne mogą sprawić, że reszta sceny będzie niedoświetlona. Dzięki technologii poszerzonego zakresu dynamiki XWDR (Extended Wide Dynamic Range) nasze kamery megapikselowe kompensują krańcowe nawet różnice w jaskrawości, zapewniając doskonały obraz o równomiernej ekspozycji, w którym widoczny jest każdy detal.

Rozpoznawanie numerów tablic rejestracyjnych Geutebrueck & NEDAP ANPR

Dzięki naszym otwartym interfejsom możliwe jest połączenie systemu kasy fiskalnej i wydawania biletów z automatycznym rozpoznawaniem numerów tablic rejestracyjnych. Przy wjeździe numer tablicy rejestracyjnej jest rozpoznawany automatycznie w obrazie z kamery ANPR NEDAP, łączony z wydanym biletem i zapisywany wraz z obrazem w bazie danych. Przy wyjeździe bilet jest odczytywany, a system sprawdza, czy numer tablicy rejestracyjnej jest zgodny z zapisanym w systemie przy otwieraniu szlabanu. Jeżeli nie, wysłane zostaje powiadomienie o alarmie, a szlaban pozostaje zamknięty do czasu wyjaśnienia.

Dostępne są też inne funkcje. Aplikacja Vehicle Access Manager (VAM) pozwala zarządzać numerami tablic rejestracyjnych klientów stałych lub parkujących na dłużej, dzięki czemu szlaban może być podnoszony automatycznie przy wjeździe i wyjeździe. Czasy parkowania dokumentowane są w systemie, a współpraca z systemem kasy fiskalnej umożliwia wygenerowanie miesięcznej faktury.

Rozwiązanie EP-ANPR

Kolumna przeznaczona do montażu kamery ANPR firmy NEDAP. Zaprojektowana i wykonana w bardzo estetycznym stylu, z polerowanej stali nierdzewnej typ 316L grubości 3 mm. Kolumna została zaprojektowana w taki sposób by po zamontowaniu kamery nie było ograniczeń dla zasięgu obiektywu oraz promiennika podczerwieni. Kolumna umożliwia regulację montażu kamery zarówno w płaszczyźnie pionowej oraz poziomej. Dzięki powyższym rozwiązaniom, kamera optymalnie pracuje przez całą dobę, bez względu na warunki atmosferyczne. Po zamontowaniu kamery w kolumnie, obiektyw znajduje się na idealnej wysokości do odczytu standardowych tablic rejestracyjnych. Dostęp do kamery można uzyskać za pośrednictwem panelu serwisowego.

Dlaczego oferowany przez nas monitoring parkingu jest tak skuteczny? Dzięki takim cechom jak:

  • Estetyczna obudowa z polerowanej stali nierdzewnej
  • Idealna wysokość kamery dla odczytu standardowych tablic rejestracyjnych
  • Bardzo solidna obudowa grubości 3 mm oraz podstawa 8 mm
  • Pasuje do wszystkich modeli kamer ANPR firmy NEDAP

Jak to działa?

Nasz system dozorowy umożliwia użytkownikom parkingu wybór poziomu bezpieczeństwa. Maksymalnym poziomem jest ciągły zapis obrazu wszystkich miejsc postojowych na parkingu przy pomocy szerokokątnych kamer sieciowych, z których każda zapewnia pełen dozór grupy miejsc. Standardowo zalecany jest zapis obrazu sterowany przez wizyjną detekcję ruchu (analiza obrazu) lub czujki ruchu. Zamiennie można użyć kamer megapikselowych do monitorowania dróg dojazdowych wraz z widokiem na boczne części parkingu, co umożliwia obserwację tego kto i kiedy zajmuje lub opuszcza teren parkingu. Przy dużym ruchu w ciągu dnia zalecany jest stały zapis obrazu z kamer. W nocy lub przy małym ruchu preferowanym rozwiązaniem jest zapis uruchamiany wykrytym ruchem, bądź wyświetlanie obrazu na żywo w centrum nadzoru.

Zarządzanie miejscami parkingowymi

Rozwiązaniu NEDAP SENSIT pozwala inteligentnie zarządzać miejscami parkingowymi w garażach lub miastach. System do wykrywania pojazdów dostarcza w czasie rzeczywistym danych, które umożliwiają kierowcom łatwe znajdowanie dostępnych zatok parkingowych. Platforma oparta o różne bezprzewodowe czujniki parkowania pozwala na:

  • Optymalizację wykorzystania istniejącej przestrzeni parkingowej
  • Zmniejszenie ruchu związanego z wyszukiwaniem miejsc, a tym samym mniejszą emisję CO2

Rozwiązanie MOOV to dedykowana platforma do kontroli dostępu do pojazdu. Znajduje zastosowanie w zarządzaniu pojazdami i nadawaniu uprawnień do tych pojazdów, jak również zarządza wspólnymi miejscami parkingowymi i wspiera tworzenie harmonogramów. Może znaleźć zastosowanie w parkingach miejskich jak i w centrach handlowych czy parkingach przy lotniskach.

Parkomaty

Wandalizm, napastowanie klientów, kradzieże kieszonkowe – w ciągu dnia, gdy wokół znajdują się ludzie, poziom zagrożenia jest względnie niski. Wzrasta on jednak znacząco nocą. Dlatego też obszar parkomatów jest monitorowany przy pomocy kamer megapikselowych. Za dnia obraz jest stale zapisywany, w nocy zaś zapisem steruje wizyjna detekcja ruchu lub czujki ruchu podczas gdy w centrum nadzoru wyświetlany jest obraz na żywo. Systemy wywołania alarmowego posiadają najwyższy priorytet. Po ich uaktywnieniu rozpoczyna się zapis obrazu w trybie alarmowym a komunikacja głosowa zostaje uruchomiona przez system interkomu.

Lokalne centrum nadzoru

Dzięki doskonalonej przez lata koncepcji użyteczności obsługa wizyjnego systemu dozorowego jest prosta i klarowna. Dowolnie konfigurowane sceny podglądu, pozycjonowanie kamer w widokach alarmowych, trasy dozorowe kamer, wykorzystanie bazy danych i wiele innych – monitory można ustawić tak, by wyświetlały to, co chcemy zobaczyć. A jeżeli coś rzeczywiście się wydarzy, kilka kliknięć myszą wystarczy, by w ciągu kilku sekund odnaleźć potrzebne nagranie, a następnie wyeksportować, wydrukować bądź wysłać obrazy. Dostępne są również inne funkcje: interfejsy użytkownika z mapami graficznymi czy współpraca z tabletami lub smartfonami. Bez względu na to, w którym miejscu budynku się Państwo znajdują, zawsze mają Państwo dostęp do obrazu z kamer oraz powiadomień o alarmach. System dozorowy GEUTEBRÜCK wzbudza zaufanie, które zaprocentuje w postaci liczby klientów.

Główne centrum nadzoru

Możliwe jest scentralizowanie wizyjnych systemów dozorowych. Nasz system zarządzania informacją G – SIM łączy przez sieć wizyjne systemy dozorowe ze wszystkich parkingów. Powiadomienia o alarmach, dostęp do nagrań czy obsługa systemów automatyki – dane są ciągle aktualizowane dzięki czemu można, również zdalnie, wykonywać działania z wykorzystaniem map, sprawdzać szczegóły stanu i przetwarzać dane. Centralne zarządzanie użytkownikami to pewność, że żadne ważne powiadomienia nie zostaną pominięte lecz będą przetwarzane, nawet gdy lokalnych pracowników nie ma na stanowiskach. Obrazy alarmowe można też w łatwy sposób przesyłać na urządzenia mobilne. Centralna rejestracja wszystkich działań obsługowych i systemowych służy temu, by zdarzenia zostały udokumentowane do ostatniego szczegółu.

Analiza treści video VCA dla kamer Geutebruck E2: wykrywanie ruchu wideo jest już zintegrowane z kamerą, wykrywanie zachowania i wzorców ruchu zależy od kierunku. Dokładna, niezawodna identyfikacja osób, samochodów i kontenerów.

Wykorzystanie kamer i inteligencji analizy pozwala na liczenie aut i ich klasyfikację. Jazda pod prąd , czy zatrzymania auta w niedozwolonym miejscu , czy wykrycie pożaru czy dymu w tunelu możemy osiągnąć dzięki inteligentnej analizie obrazu.

Rozwiązanie Geutebruck w połączeniu z systemami ITS może być stosowany w celu poprawienia płynności ruchu i rozładowania korków.

Kontrola dostępu i system włamania i napadu

W przypadku infrastruktury drogowej znajduje zastosowanie w miejscach na autostradach czy tunelach gdzie zależy nam na zabezpieczeniu przed nieautoryzowanym wejściem.

Kontrole dostępu można połączyć z telewizją dozorową i dzięki analizie twarzy i identyfikacji kart zabezpieczać odpowiednie strefy.

Kontrola dostępu NEDAP cechuje się dużą elastycznością jeśli chodzi o możliwości rozbudowy systemu. Mamy też możliwość szybkiej zmiany uprawnień dostępu.

System SSWIN NEDAP pozwala na wizualizację statusu detektorów na stanowiskach ochrony jak również na szybkie wykrywanie intruzów.