Monitorowanie i kontrola dostępu w hotelach i pensjonatach

W hotelach bardzo ważną rzeczą jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom oraz ich gościom lecz przy zachowaniu głębokiej sfery intymności i swobody dla gości.

Monitoring hoteli

Kiedy weźmiemy pod uwagę cele jakie należy spełnić w monitorowaniu hoteli szybko dojdziemy do wniosku, że system powinien charakteryzować się wysoka jakością obrazów z wielu kamer, tak aby w przypadku zagrożenia była możliwa pełna identyfikacja lecz z drugiej strony system powinien być szczególnie zabezpieczony przez nieautoryzowanym wypływem materiału filmowego. Każde zdarzenie w systemie bezpieczeństwa powinno być automatycznie identyfikowane i zapisywane w taki sposób aby skasowanie tego nie było możliwe bez użycia specjalnej procedury np. prze zastosowanie metody czterech rąk. Dodatkowo w normalnym obrazie podglądu zwykły operator widzi jedynie sylwetki osób poruszających się gdyż system nas automatycznie rozmazuje osoby. Dzięki temu nie jest możliwe nagranie np. telefonem komórkowym wizerunków naszych gości. Operator otrzymuje pełen pakiet informacji o zdarzeniach w obiekcie (nieautoryzowana próba otwarcia drzwi, użycie skradzionej karty dostępu, akty wandalizmu, zapobieganie kradzieżom). Materiał filmowy wraz ze zdarzeniami z innych systemów bezpieczeństwa np. w kontroli dostępu przechowywany jest na dyskach. W przypadku potrzeby wyjaśnienia zdarzenia operator może natychmiastowo odnaleźć powiązane nagrania bez żmudnego przeszukiwania całej bazy danych.

W naszym rozwiązaniu zapewniamy bezpieczeństwo obiektów hotelowych. System jest wyposażony w otwarte interfejsy integrujące z funkcją skutecznego zarządzania alarmami oraz intuicyjną obsługą. Współpraca z system kontroli dostępu AEOS dodatkowo uszczelnia proces i obecność osób w poszczególnych strefach.

W przypadku gdy w obiekcie nie ma możliwości prowadzenia dodatkowego okablowania funkcje kontroli dostępu realizujemy przez zamki bezprzewodowe U&Z zintegrowane z naszą kontrolą dostępu oraz systemem wizyjnym. Zamki U&Z mogą służyć jako urządzenia systemu hotelowego w trybie on-line i off-line.

Zalety monitoringu i kontroli dostępu w obiektach hotelowych

Szybkie zarządzanie dostępem do pokoi we współpracy z systemem hotelowym

Zamki U&Z są wykonane w wysokiej jakości z bardzo dużą starannością o detale. Dedykowane dla klientów z dużymi wymaganiami technicznymi jak i wizualnymi. Dzięki strukturze systemu zamków bezprzewodowych oprócz tradycyjnej kontroli dostępu między strefami również wykorzystywane są jako główny system zarządzania pokojami. Wszystko we współpracy z kontrolą dostępu marki NEDAP oraz systemem monitorowania marki Geutebruck.

Natychmiastowe odnajdywanie nagrań

Kamery magepixelowe o wysokiej rozdzielczości oraz inteligentny algorytm analizy obrazu zapewniają czytelny ogląd sytuacji. Każde zdarzenie jest dokumentowane wraz ze znacznikami pochodzącymi z zewnętrznych systemów, tak aby przeszukiwanie bazy danych odbywało się natychmiastowo.

Komunikacja

Otwarte interfejsy umożliwiają połączenie naszego systemu z zewnętrznymi systemami zarządzania i innymi systemami bezpieczeństwa. Wyświetlane obrazy z kamer zapewniają przegląd sytuacji w przypadku wystąpienia zdarzenia.

Zastosowania systemu GEUTEBRÜCK, NEDAP oraz U&Z w obiektach hotelowych to również:

Interfejsy bezpieczeństwa sieciowego

Ważną zaletą systemu wizyjnego GEUTEBRÜCK I kontroli dostępu NEDAP jest architektura otwartych interfejsów. Umożliwia łączenie funkcjonalności niezależnych, wysoko specjalizowanych urządzeń technicznych różnych producentów.

Zarządzanie informacjami i alarmami

Nasz zaawansowany system zarządzania bezpieczeństwem G-SIM przetwarza w czasie rzeczywistym wszystkie przychodzące alarmy i komunikaty. Sposób sygnalizacji alarmu, definiowany zgodnie z wymaganiami użytkownika, błyskawicznie ostrzega o nieprawidłowościach w monitorowanych lokalizacjach. Użytkownikowi dostarczane są wszystkie istotne informacje w rodzaju map interaktywnych, wyświetlania obrazu z sąsiednich kamer, sterowania położeniem kamer szybkoobrotowych, zapisu obrazu zgodnie z harmonogramem oraz wyświetlania momentu wystąpienia alarmu, dzięki czemu jest on w stanie podjąć odpowiednie działania bez zwłoki.

Interfejs użytkownika umożliwia zdalne zarządzanie drzwiami dzięki integracji z NEDAP.

Zastosowanie zamków bezprzewodowych firmy U&Z umożliwia poszerzenie stref kontroli dostępu bez prowadzenia dodatkowego okablowania. U&Z jest zintegrowany z systemem NEDAP oraz Geutebruck.

Nasz zdalny monitoring

Często chcemy jedynie spojrzeć, czy wszystko jest w porządku. To żaden kłopot, należy tylko dołączyć system wizyjny do sieci IP. Nasza technologia kompresji opracowana specjalnie pod kątem szybkiej transmisji danych i niskich kosztów archiwizacji zapewnia generowanie niewielkiej przepływności przy najwyższej możliwej jakości obrazu. Szybka transmisja obrazów odbywa się poprzez dowolne medium transmisyjne. Dzięki elastycznemu dostępowi przez przeglądarkę sieciową – nawet przez łącza komórkowe.

Wjazd i kontrola dostępu

Niezwykle ważne jest, aby wiedzieć dokładnie kto znajduje się na terenie chronionego obiektu. Nasz system automatycznego rozpoznawania numerów tablic rejestracyjnych ANPR NEDAP ze zintegrowanym sterownikiem logicznym (do sterowania szlabanami czy bramami) natychmiast sprawdza obecność numerów tablic rejestracyjnych na czarnej / białej liście i każdorazowo dokumentuje pojazd wjeżdżający lub wyjeżdżający z terenu firmy. Monitorowanie i zapis obrazu sterowane zdarzeniami sprzed bram obiektu uwidaczniają kto i kiedy wchodził do obiektu, a także kiedy go opuszczał. W przypadku oczekiwania na gościa rozpoznanie jego tablicy rejestracyjnej automatycznie spowoduje poinformowanie osoby zapraszającej. Wygenerowanie QR kodu gościa jednocześnie udostępni poruszanie się po obiekcie w ściśle określonych strefach tak, aby zminimalizować zaangażowanie pracowników recepcji.

Do montażu kamery ANPR firmy NEDAP oferujemy zaprojektowane i wykonane w bardzo estetycznym stylu z polerowanej stali nierdzewnej typ 316L grubości 3 mm kolumnę EP-ANPR. Kolumna została zaprojektowana w taki sposób by po zamontowaniu kamery nie było ograniczeń dla zasięgu obiektywu oraz promiennika podczerwieni. Kolumna umożliwia regulację montażu kamery zarówno w płaszczyźnie pionowej oraz poziomej. Dzięki powyższym rozwiązaniom, kamera optymalnie pracuje przez całą dobę, bez względu na warunki atmosferyczne.

Obiekty chronione SSWIN i KD

Zabezpieczenie newralgicznych pomieszczeń w takich obiektach czujkami ruchu oraz pełna wizualizacja pozwalająca na kontrolowanie sytuacji w obiekcie. Kontrola dostępu to zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem do kluczowych obszarów w obiekcie. System elastyczny pozwalający na dynamiczną zmianę uprawnień i zgodny z najwyższymi standardami ochrony przed wpływem cyber ataków. Funkcjonalność pozwalająca na wykorzystanie funkcji anty-passback, czy zastosowanie zintegrowanej z systemem biometryki TBS. Szerokie możliwości raportowania osób przebywających w obiekcie.