Wideomonitoring i AEOS NEDAP bezpieczeństwo dla Twojej firmy z branży przemysłowej

Dla kadry zarządzającej przedsiębiorstwem z branży przemysłowej bezpieczeństwo to kwestia najwyższej rangi. Dlatego właśnie dowiedzieć się, co niesie ze sobą wideomonitoring i co daje system kontroli dostępu lun kontroli włamania i napadu.

Co zyskujesz dzięki systemom?

Dzięki elastycznym interfejsom do systemów kontroli dostępu lub sygnalizacji włamania i napadu, , wizyjny system dozorowy spełnia wszelkie wymagania potencjalnych użytkowników. Jesteśmy przekonani, że zarówno wideomonitoring, jak i system SSWIN i KD NEDAP wyróżniają się wieloma cechami, spośród których warto wymienić między innymi:

Efektywna ochrona

Skuteczne wykrywanie prób włamania, oszustwa bądź też wandalizmu, powiadamianie personelu ochrony i dokumentacja procedur i procesów. Począwszy od monitoringu terenu zewnętrznego zakładu produkcyjnego po monitoring hali produkcyjnej, ciągów komunikacyjnych i kluczowych pomieszczeń biurowych. Tu istotną rolę odgrywa również system kontroli dostępu oraz włamania i napadu.

Aspekt ekonomiczny

Prawidłowa koncepcja bezpieczeństwa stanowi silny argument negocjacyjny do rozmów z ubezpieczycielem w sprawie niskiej składki ubezpieczeniowej oraz niskiej franszyzy redukcyjnej. Inwestycja zwraca się zdecydowanie szybciej. Optymalizacja procesów w firmie przekładająca się na zysk

Zalety wideomonitoringu

Łatwość dostępu do kluczowych informacji

Wysokiej jakości obraz to niejedyna ważna kwestia. Równie istotne jest skuteczne zarządzanie obrazem. Nasze rozwiązania w zakresie zarządzania obrazem zapisują, wykrywają, ostrzegają, kwalifikują i dokumentują. A wszystko to w jednym systemie elastycznie wyposażonym i zainstalowanym zgodnie z wymaganiami użytkownika. Rozdzielczość obrazu i czas zapisu, kryteria alarmowe i reakcje na alarm, wyszukiwanie obrazu czy uprawnienia dostępu – każde z ustawień dostosowane jest do potrzeb użytkownika i może zostać sprawnie zmienione w dowolnym momencie. Odtwarzanie obrazu jest równie elastyczne co komfortowe. Zdalny dostęp przez przeglądarkę sieciową bądź specjalnie opracowane oprogramowanie G-View zainstalowane w komputerze domowym lub biurowym umożliwia stały podgląd. Interfejsy użytkownika są ujednolicone i proste w obsłudze – skomplikowana technologia pozostaje niewidoczna. Zachowana jest również prywatność danych. Kompleksowy system zarządzania uprawnieniami użytkownika, elastyczne opcje prywatności oraz konfigurowalne hasło systemowe wprowadzane przez dwie osoby spełnią oczekiwania stawiane w każdej wymagającej instalacji bezpieczeństwa.

Automatyzacja zadań

Informacja jest bezużyteczna, jeżeli nie jest dostępna we właściwym czasie i kontekście. Aby zidentyfikować właściwy obraz w kluczowym momencie, potrzebne są zwykle dodatkowe informacje takie jak data i czas. Sam obraz może również dostarczyć wartościowych informacji. Zintegrowana analiza obrazu wykrywa nieproszonych gości, którzy zdecydowali się odwiedzić Państwa firmę w środku nocy. Automatyczne rozpoznawanie numerów tablic rejestracyjnych przechwytuje każdy pojazd wjeżdżający na jej teren. Dodatkowe informacje mogą pochodzić też z systemów innych producentów dołączanych przez interfejsy komunikacyjne. System POS dostarcza dane o transakcjach zapisywanych wraz z odnośnymi obrazami, system kontroli dostępu ostrzega natomiast w przypadku próby dostępu do budynku przez osoby nieupoważnione. Tego typu informacje będą pomocne przy optymalizacji procesów związanych z bezpieczeństwem. System automatycznie wyświetli obraz w centrum nadzoru celem weryfikacji alarmu i uruchomienia działań interwencyjnych. Dane procesowe zostaną użyte jako szybkie i skuteczne kryterium wyszukiwania w celu wyjaśnienia spornych transakcji z wykorzystaniem zarejestrowanych sekwencji obrazów. Wszystkie informacje są powiązane, co znacząco zwiększa użyteczność materiału.

Główne zadania systemów bezpieczeństwa w takich obiektach :

Monitoring wizyjny i kontrola dostępy terenu zewnętrznego zakładu produkcyjnego:

  • Monitorowanie może się zacząć już od wjazdów gdzie mogą być zainstalowane kamery ANPR czytające numery rejestracyjne a w połączeniu z oprogramowaniem Geutebruck możemy tymi danymi zarządzać, tworząc białe i czarne listy.
  • Czytniki dalekiego zasięgu typu uPass mogą również wspierać zarządzanie ruchem na terenie zakładu.
  • Monitorowanie ogrodzenia to jedna z naszych specjalności. Przy pomocy jednego sieciowego systemu monitorowane są duże obszary Nasze kamery dzienno-nocne o megapikselowej rozdzielczości i profesjonalne sieciowe kamery termowizyjne zapisują każdy ruch przy każdej pogodzie w dzień i w nocy. Certyfikowana analiza obrazu w strumieniu wizyjnym G – Tect / VMX odróżnia w czasie rzeczywistym osoby, pojazdy oraz obiekty, i rozpoznaje rzeczywistą wielkość, wykorzystując perspektywę, kierunek ruchu i prędkość obiektu. Na efekt działania analizy nie mają wpływu mgła, deszcz ani śnieg.

Monitoring i kontrola dostępu terenu wewnętrznego:

  • Monitoring wizyjny hal produkcyjnych, ciągów komunikacyjnych i kluczowych pomieszczeń biurowych.
  • Dzięki możliwości integracji systemów z innymi systemami możemy monitorować przepływ towarów w zakładzie. I bardzo szybko odszukiwać nagrania jeśli coś nieprawidłowego się zdarzyło.
  • Kontrola dostępu która może być stosowana do zabezpieczania budynków i pomieszczeń zarówno w części biurowej jak i produkcyjnej . W połączeniu z detekcja włamania i napadu mamy sygnały o nieautoryzowanym wejściu do dowolnego pomieszczenia w zakładzie, możemy wykrywać osoby w strefach niebezpiecznych .
  • Możliwość zastosowania szerokiej gamy czytników sprawdzających się w trudnych warunkach zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych.
  • Dodatkowymi elementami mogącymi znaleźć zastosowanie w zakładach przemysłowych są depozytor kluczy i system szafek zintegrowany z NEDAP AEOS.