Aktualizacja produktu

C-AIM.forklifts – kompletacja w oku kamery

C-AIM.forklifts - kompletacja w oku kamery
Aktualizacja produktu

C-AIM.forklifts - kompletacja w oku kamery

Pandemia sprzyja rozwojowi branży logistycznej, ale stawia przed nią również wyzwania. Jedne firmy inwestują w automatyzację procesów, bo jak pokazała pandemia firmy bardziej zautomatyzowane mniej ucierpiały w okresie pandemii, inne natomiast optymalizują procesy.

Jakie korzyści daje nagrywanie kompletacji zamówień na wózkach?

Rozkwit handlu przez internet, gromadzenie zapasów przez firmy przyczynia się do zwiększania liczby magazynów w Polsce. Najwięcej powierzchni wynajmują podmioty z branży 3PL (usługi logistyczne), e-commerce i handel. Konkurencja na rynku operatorów logistycznych rośnie. Kamery mogą służyć nie tylko zwiększeniu bezpieczeństwa, ale mogą być też rozwiązaniem dla firm, które szukają optymalizacji procesów kompletacyjnych w tym kosztów operacyjnych i chcących zwiększyć kontrolę nad realizacją poszczególnych działań takich jak monitorowany proces kompletacji na wózku. 

Rozwiązanie takie pozwala na:

  • ograniczenie powierzchni magazynowej potrzebnej do robienia kompletacji 
  • zwiększa jakość usług związanych z tym procesem ponieważ pozwala na eliminowanie błędów związanych z pakowaniem
  • automatyczne tworzenie wizualnej dokumentacji kompletnego lub błędnego pakowania
  • ochronę firmy i pracowników w przypadku nieprawidłowości
  • bezpieczeństwo w przypadku prób oszustwa
  • szybkie rozpatrywanie reklamacji
  • wykrywanie odchyleń np. wagi

Może być samodzielnym procesem albo połączonym z innymi procesami związanymi z dostawą towarów , pakowaniem czy wysyłką. Efektem końcowym jest zredukowanie kosztów i zwiększenie wydajności a przede wszystkim wzrost zaufania ze strony klienta.

Jak to działa?

Koncepcja oparta jest o system kamer wizyjnych w wykonaniu mobilnym, co zwiększa ich odporność na wstrząsy i uszkodzenia wraz z systemem zasilania i systemem komunikacji Wi-Fi. 

Obrazy z poszczególnych wózków przesyłane są przez sieć Wi-Fi do rejestratora lokalnego i serwera programowania zarządzającego zintegrowanego z systemem WMS ( Warehouse Management System) lub innego systemu dostarczającego dane do późniejszej identyfikacji. Dodatkowo system może być zintegrowany np. z wagą lub innym systemem. 

Standardowo przy wyszukiwaniu obrazów stosuje się synchronizację czasową, w tym rozwiązaniu kryteriami wyszukiwania mogą być po:

  • znacznik czasowy 
  • wyszukiwanie po powiązaniu z systemem skanerów (skan kodu kreskowego)
  • wyszukiwanie nagrań po numerze wózka
  • wyszukiwanie nagrań po numerze EAN produktu
  • wyszukiwanie po nazwie operatora
  • wyszukiwanie po numerze zamówienia
  • wyszukiwanie po potwierdzeniu z systemu voice itd. 

Połączenie rozwiązania np.: z systemem reklamacyjnym pozwala na automatyczne wyszukiwanie konkretnego nagrania. Mając kod artykułu, czy numer zamówienia można bardzo szybko odnaleźć właściwe nagranie i prześledzić proces kompletacji zarejestrowany w systemie WMS oraz w naszym systemie C-AIM.forklifts. Materiał można przesłać do klienta jako dowód przebiegu całego procesu. 

Rozwiązanie a RODO

W dobie ochrony danych osobowych przewidzieliśmy również ten aspekt. W naszym rozwiązaniu wizerunek osób jest chroniony za pomocą maskowania lub pikselizacji danej osoby . Oczywiście osoby uprawnione mogą odszyfrować zamaskowane obiekty przy zastosowaniu odpowiedniej procedury np. wpisanie jaseł przez dwie różne osoby. Dodatkowo system monitoruje wszystkie czynności operatorów i dzięki temu mamy pełna dokumentacje działań w systemie. 

O autorze

Monika Kołodziejczyk

Monika Kołodziejczyk

Prezes zarządu, współwłaściciel

Absolwentka Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji na Uniwersytecie Warszawskim oraz z studiów podyplomowych zakresu Zarządzania Sprzedażą na SGH. Z branżą Security związana od 20 lat , swoją przygodę rozpoczęła od wprowadzenie na rynek jednej ze znanych marek systemów sygnalizacji pożaru. Współpracuje z CNBOP , gdzie dzieli się wiedzą w tym zakresie z projektantami i instalatorami tych systemów. W C-AIM odpowiedzialna za ustalanie kierunków rozwoju firmy , wdrażanie nowych planów i strategii oraz sprzedaż.

Wpisy powiązane z tym tematem

G-SIM X PANOPTICON - nowy standard bezpieczeństwa

G-SIM X Panopticon wyznacza nowy standard bezpieczeństwa i wydajności. Najnowsza wersja systemu zarządzania firmy Geutebrück,. Oprogramowanie opartych na obrazie, integrują dodatkowe funkcje zaprojektowane z myślą o szybszej i bardziej ekonomicznej konfiguracji,.

Czytnik Nvite firmy NEDAP

Nvite czytnik dalekiego zasięgu umożliwiający szybką i bezdotykową identyfikację kierowców. .

C-AIM.wrapper – rozwiązanie do monitoringu owijarek magazynowych

Jednym z końcowych elementów procesu kompletacyjnego jest foliowanie palet z produktami. W procesie logistycznym....