Aktualizacja produktu

G-SIM X PANOPTICON – nowy standard bezpieczeństwa

G-SIM X PANOPTICON - nowy standard bezpieczeństwa
Aktualizacja produktu

G-SIM X PANOPTICON - nowy standard bezpieczeństwa

Najnowsza wersja systemu zarządzania Geutbrück, integruje dodatkowe funkcje zaprojektowane z myślą o szybszej i bardziej ekonomicznej konfiguracji oraz ulepszonej intuicyjnej obsłudze.

Możliwości najnowszej wersji G-SIM

Najnowsza wersja systemu systemu zarządzania Geutbrück integruje dodatkowe funkcje. Zaktualizowana konsola zarządzania (ManCon) obsługuje konfigurację poprzez bezpośrednią informację zwrotną, a także wbudowaną kontrolę wiarygodności na żywo.
Wielu administratorów może jednocześnie pracować nad parametryzacją systemu. Podobnie kilka serwerów może być skonfigurowanych przez jednego administratora. Wyraźnie odchudzone struktury menu zapewniają przejrzysty przegląd i ułatwia konfigurację.

Ulepszony interfejs użytkownika Operator Console (OpCon) dostosowuje się do użytkownika, środowiska pracy i indywidualnych przepływów pracy. Integracja z przeglądarką internetową umożliwia wyświetlanie aplikacji internetowych, takich jak kanał informacyjny, oraz obsługi systemów innych firm, typu system kontroli dostępu lub system zarządzania budynkiem.

Mapy georeferencyjne dokładnie wyświetlają statyczne lokalizacje kamer i obiektów. Kamera jest od razu widoczna na mapie witryny, a odpowiedni obraz wideo jest wyświetlany po przeciągnięciu go do przeglądarki. Działa to również w drugą stronę : przeciągając obraz wideo na mapę witryny, pozycja na stronie jest natychmiast widoczna,

Oparte na sztucznej inteligencji rozwiązania do wykrywania maski na twarzy i pomiaru temperatury ciała (BTM) są głębiej osadzone w G-SIM. Nakładka w przeglądarce wyświetla alarmy, kontury obiektów, zakresy pomiarowe i dane dotyczące temperatury ciała.

Dzięki opcji oprogramowania G-SIM/Global, wiele niezależnych serwerów G-SIM w rozproszonych geograficznie lokalizacjach łączy się ze sobą, tworząc globalną sieć bezpieczeństwa. G-SIM to odpowiednie rozwiązanie do skutecznego zabezpieczenia wielu lokalizacji. Obejmuje to na przykład sektor transportu, przemysł, agencje rządowe i firmy posiadające wiele sklepów, dostawców energii elektrycznej i ich sieci dystrybucyjne, obiekty infrastruktury krytycznej oraz wszystkie podmioty prowadzące scentralizowane i zdecentralizowane monitorowanie procesów lub łańcuchy dostaw. Mogą działać autonomicznie, mieć dostęp do centrów sterowania w innych lokalizacjach w trybie awaryjnym lub awaryjnym, a nawet przejąć tam kontrolę.

Zaszyfrowana komunikacja między wszystkimi komponentami, w tym opcja zarządzania certyfikatami specyficznymi dla klienta, to kolejny ważny element gwarantujący dostępność.

Rozwiązanie takie pozwala na:

  • centralne, łatwe zarządzanie użytkownikami z praktycznymi, przemyślanymi strukturami uprawnień
  • intuicyjna obsługa poprzez dowolnie konfigurowalne plany terenu z nałożonymi symbolami kamery i obiektów
  • niezwykle efektywne i elastyczne zarządzanie alarmami i zdarzeniami
  • centralne rejestrowanie wszystkich istotnych procesów operacyjnych i systemowych
  • pełna skalowalność, która jest odpowiednia zarówno dla małych pojedynczych systemów, jak i dla bardzo dużych geograficznie rozłożonych systemy wideo z serwerami redundancyjnymi i przełączaniem awaryjnym
  • mapy georeferencyjne zintegrowane z systemem

Rola G-SIM w monitorowaniu procesów logistycznych

Łącząc dane obrazu i procesu, G-SIM może być również używany do monitorowania procesów np.: w logistyce. Funkcja wyszukiwania danych procesowych przy wykorzystaniu różnych parametrów umożliwia odnalezienie danych w mgnieniu oka. Dodatkowo najczęściej używane pola wyszukiwania można tak skonfigurować aby uniknąć zbędnych kliknięć. Możemy też szybko odnaleźć paczki na stanowiskach kompletacyjnych czy na taśmociągach nawet tych z wieloma odgałęzienia mi. Umiejętne połączenie obrazu z danymi oszczędza czas i eliminuje błędy w ramach procesów.

Bezpieczeństwo

Niezależnie od tego, czy G-SIM jest używany do monitorowania wideo, czy wizualizacji procesu – Twoje dane są zawsze bezpieczne. W przypadku awarii systemu G-Core, G-SIM kontroluje aktywację serwera awaryjnego, aby zminimalizować przestoje.
Dostęp do danych wrażliwych jest ograniczony poprzez udostępnianie zdjęć na zasadzie „czterech oczu”, aby zawsze chronić Twoje dane w
najlepszy możliwy sposób.
Twoje standardy bezpieczeństwa można utrzymać również za pomocą własnych certyfikatów do szyfrowania SSL w zintegrowanym
zarządzanie certyfikatami.

Zestaw funkcji

https://www.geutebrueck.com/fileadmin/corporate-site/Press/Press-downloads/Brochure-G-SIM-X-EN.pdf

O autorze

Monika Kołodziejczyk

Monika Kołodziejczyk

Prezes zarządu, współwłaściciel

Absolwentka Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji na Uniwersytecie Warszawskim oraz z studiów podyplomowych zakresu Zarządzania Sprzedażą na SGH. Z branżą Security związana od 20 lat , swoją przygodę rozpoczęła od wprowadzenie na rynek jednej ze znanych marek systemów sygnalizacji pożaru. Współpracuje z CNBOP , gdzie dzieli się wiedzą w tym zakresie z projektantami i instalatorami tych systemów. W C-AIM odpowiedzialna za ustalanie kierunków rozwoju firmy , wdrażanie nowych planów i strategii oraz sprzedaż.

Wpisy powiązane z tym tematem

Czytnik Nvite firmy NEDAP

Nvite czytnik dalekiego zasięgu umożliwiający szybką i bezdotykową identyfikację kierowców. .

C-AIM.wrapper – rozwiązanie do monitoringu owijarek magazynowych

Jednym z końcowych elementów procesu kompletacyjnego jest foliowanie palet z produktami. W procesie logistycznym....

C-AIM.forklifts - kompletacja w oku kamery

Pandemia sprzyja rozwojowi branży logistycznej, ale stawia przed nią również wyzwania. Jedne firmy inwestują w automatyzację procesów....