Aktualności

Nowe Rozwiązania Security

Nowe Rozwiązania Security
Aktualności

Nowe Rozwiązania Security

Systemy bezpieczeństwa wizyjnego laikowi kojarzą się z kamerą mającą odstraszyć potencjalnych złodziei czy wandali. tymczasem sprawa jest dużo bardziej złożona.

Systemy bezpieczeństwa wizyjnego laikowi kojarzą się z kamerą mającą odstraszyć potencjalnych złodziei czy wandali. tymczasem sprawa jest dużo bardziej złożona.

Branża systemów bezpieczeństwa, zwłaszcza systemów wizyjnych, bardzo szybko się rozwija, a oferowane rozwiązania są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od oczekiwań klienta. Oczywiście istotną rolę odgrywają zastosowane urządzenia, np. kamery, ale kluczowe jest oprogramowanie i rozwijanie czegoś na wzór sztucznej inteligencji. Obszarów, w których można znaleźć rozwiązania bazujące na systemach bezpieczeństwa, przybywa każdego dnia. Najczęściej spotykane to: zapewnienie bezpieczeństwa, rozpoznawanie i liczenie ludzi, pomiar temperatury, monitorowanie procesów logistycznych czy przemysłowych, planowanie rozmieszczenia produktów na półkach sklepowych itd.

Kompleksowe rozwiązania

Głównym założeniem C-AIM jest integracja istniejących technologii w innowacyjny sposób w celu stworzenia rozwiązania zaspokajającego potrzeby klienta. Bazujemy między innymi na produktach i oprogramowaniu takich firm jak Geutebrück i Nedap, ale tworzymy również własne oprogramowanie. Proces tworzenia kompleksowych rozwiązań jest złożony, może zaczynać się od audytu w obiekcie i oceny potrzeb klienta, a może rozpocząć się od projektu, jeśli obiekt dopiero powstaje. To, co jest kluczowe, to towarzyszenie klientowi na każdym z etapów: od koncepcji przez szkolenia aż po wsparcie po sprzedaży. Czas realizacji takiego projektu może trwać nawet trzy lata.

Pandemia jako szansa

Oczywiście ekonomiczne konsekwencje pandemii nie omijają rynku systemów bezpieczeństwa. Branża security jest ściśle powiązana np. z rynkiem budowlanym, a tu część realizacji jest wyraźnie odroczona w czasie. W C-AIM wolimy jednak skupiać się na szansach, jakie daje nam pandemia. Pojawiły się nowe obszary potencjalnych użytkowników naszych rozwiązań – chociażby służba zdrowia, edukacja, logistyka, przemysł, infrastruktura krytyczna czy handel detaliczny. Pandemia wymusiła też tworzenie nowych rozwiązań z wykorzystaniem systemów telewizji dozorowej czy kontroli dostępu np.: bezdotykowe pomiary temperatury, wykrywanie osób z maseczką i bez, liczenie osób itd. Dostrzegamy zmiany i wykorzystujemy możliwości.

Rozwój, ciągły rozwój

Branża security jest wymagająca, więc wiedza merytoryczna i znajomość rynku to konieczność. W C-AIM wciąż pogłębiamy wiedzę i na bieżąco śledzimy potrzeby szybko zmieniającego się rynku i staramy się błyskawicznie dostrzegać szanse oraz zagrożenia, które się pojawiają. Przydają się tu umiejętności miękkie: komunikacja, otwarty umysł, umiejętność rozpoznawania potrzeb klientów i realizacji zadań. Trzeba mieć odwagę w podejmowaniu decyzji i być otwartym na zmiany. W C-AIM nie wybraliśmy drogi na skróty, od początku budujemy świadomość potrzeby naszych rozwiązań u klientów i partnerów. Znaleźliśmy swoją niszę i chcemy zostać w niej liderem. Celem jest, aby za pięć lat nasze rozwiązania C-AIM były w czołówce wybieranych przez klientów w określonych segmentach rynku, a za dziesięć – bycie liderem branży.

O autorze

Monika Kołodziejczyk

Monika Kołodziejczyk

Prezes zarządu, współwłaściciel

Absolwentka Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji na Uniwersytecie Warszawskim oraz z studiów podyplomowych zakresu Zarządzania Sprzedażą na SGH. Z branżą Security związana od 20 lat , swoją przygodę rozpoczęła od wprowadzenie na rynek jednej ze znanych marek systemów sygnalizacji pożaru. Współpracuje z CNBOP , gdzie dzieli się wiedzą w tym zakresie z projektantami i instalatorami tych systemów. W C-AIM odpowiedzialna za ustalanie kierunków rozwoju firmy , wdrażanie nowych planów i strategii oraz sprzedaż.

Wpisy powiązane z tym tematem

Integracja Systemu C-AIM z WMS

Nasze rozwiązanie przygotowane w oparciu o systemy telewizji dozorowej i integrację z systemami magazynowymi to odpowiedź na potrzeby procesów magazynowych".

Pomagamy Fundacji RAK'N'ROLL Wygraj Życie!

Książka "50 osobowości biznesu" to doskonały przykład jak można pomóc innym jednocześnie biorąc udział w bardzo inspirującym i łączącym ze sobą ludzi projekcie. .

Monitoruj i Usprawniaj Swoje Procesy w Łańcuchu Dostaw

Nowa rzeczywistość” postawiła przed nami nowe wyzwania, firmy decydują się na dodatkowe zabezpieczenia pozwalające na zwiększenie bezpieczeństwa bez konieczności fizycznego kontaktu z innymi osobami..